تومور مقاربتی قابل انتقال سگ(Canine Transmissible Venereal Tumor)

۰

بازدیدها: ۷

این  بیماری یکی از بیماری های مهم و در عین حال خطرناک برای سگ ها می باشد ،که می تواند در اثر جفت گیری از یک سگ آلوده  به یک سگ سالم منتقل و باعث بروز بیماری گردد.

نشانه های این بیماری به صورت خون ریزی قطره ای از نواحی تناسلی سگ های ماده و سگ های نر می باشد که در بعضی از موارد ممکن است با خون ریزی دوران فحلی اشتباه شود.

نشانه های این بیماری به صورت خون ریزی قطره ای از نواحی تناسلی سگ های ماده و سگ های نر می باشد که در بعضی از موارد ممکن است با خون ریزی دوران فحلی اشتباه شود.

شکل ضایعه در این بیماری شبیه گل کلم قرمز می باشد.

ویروس این بیماری و ضایعات ناشی از آن به سایر اعضای بدن نظیر ؛

کبد ،کلیه،طهال،چشم و مغز را نیز مورد تهاجم قرار می دهد،بنابراین با توجه به موارد فوق لازم است که قبل از اقدام به جفت گیری سگ ها با یکدیگر بهتر است که توسط دامپزشک نواحی تناسلی سگ های نر و ماده مورد معاینه دقیق قرار گرفته تا در صورت حضور بیماری نسبت به درمان آن اقدام نموده و از جفت گیری حیوانات مبتلا جلوگیری شود.

از آنجایی که این بیماری قابل درمان است لازم است که نگرانی ها را کنار گذاشته ودام را  به کلینیک جهت درمان توسط دامپزشک ارجاع دهیم .

نکته قابل توجه در حین درمان این بیماری این است که ؛به علت اینکه داروهای مورد استفاده در این بیماری به شدت به مخاطات و پوست آسیب می رساند لذا حتما باید توسط دکتر دامپزشک مورد استفاده قرار گیرد.

مطالعه بیشتر🐾🔬👈  بیماری ورم پستان در دام کوچک(Mastitis in small animal)

۰

دامپزشک کلینیک

در کلینیک و پت شاپ پونه با مدیریت دکتر منصور آدینه محمدی خدماتی چون داخلي دام کوچک، واکسیناسیون،ویزیت در محل،مشاوره در انتخاب حیوان،میکروچیپ گذاری،جرمگیری دندان،پت شاپ،ویزیت پناهگاه ها و پانسیون ها جهت بهره مندی از خدمات ما با ما تماس بگیرید ۰۹۳۵۳۲۸۱۶۱۳📱 ۰۲۶۳۴۵۱۸۴۵۷☎

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام هر گونه مشکل و یا سوالی دارید ما به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستیم

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟